Anasayfaya Dön

En

Ku

Hızlı Erişim
Web Mail
Kütüphane
Bilgi Edinme
İletişim Bilgileri
Telefon Rehberi

Tuncay GÜNGÖR

tuncay.gungor

11 Kasım 1959’da Ardahan’da doğdu. Babasının memur olması dolayısıyla İlk, Orta ve Lise öğrenimini Ankara’da, Üniversite öğrenimini Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi’nden 1984 tarihinde mezun olarak tamamladı.

1978 yılında Sanayi ve Ticaret Bakanlığında memur olarak işe başladı.  Sırası ile şef, uzman ve şube müdürü olarak Bakanlığın çeşitli birimlerinde görev yaptı. 1999-2000 yılları arasında Bakanlık Eğitim Dairesi Başkanlığını vekâleten yürüttü. 2000-2010 yıllarında Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığında, 2011-2017 yılları arasında ise Bilim ve Teknoloji Genel Müdürlüğünde Şube Müdürü olarak görev aldı.

Yönetim Becerilerinin Geliştirilmesi ve Kamu Yönetiminde Yeni Yaklaşımlar, Ekonomi, Organizasyon ve Yönetim, Proje Hazırlama ve Değerlendirme, Toplam Kalite Yönetimi ve ISO 9000 alanlarında eğitim aldı.

Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri, Teknoloji Geliştirme Bölgeleri, Teknolojik Ürün Yatırım Destek Programı, Teknolojik Ürün Deneyim Belgesi ve benzeri uygulama programlarının proje yöneticiliği, bakım ve geliştirilmesi işlemleri ile Evrak Dokuman Yönetim Sistemi çalışmalarında bulundu.

Bakanlıktan 22 Mayıs 2017 tarihinde ayrılarak, 29 Mayıs 2017 tarihinden itibaren Batman Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı görevini yürütmeye başladı.

Evli ve 1 çocuk babasıdır.